Lima Lojistik, Limaxgoo ile Avrupa ülkelerine Dış Ticareti Havalandıracak.

Lima Lojistik, geliştirdiği ‘Limaxgoo’ hizmetiyle hava kargo taşımacılığına yeni bir nefes getirmeye hazırlanıyor. şirket, 900 kilograma kadar Avrupa yüklerinin karayolu minivan servisine alternatif olarak hava kargoyla taşınmasını sağlayacak.

Lima Lojistik, geliştirdiği yeni hizmeti ‘Limaxgoo’ ile karayolu minivan taşımacılığına yeni bir alternatif oluşturuyor. Lima Lojistik Kurucu Ortağı Sinan Türel, “Limaxgoo hizmetiyle 900 kilograma kadar olan yükleri Avrupa’ya ihracat ve ithalat olarak çift yönlü taşıma imkanı sunmuş olacağız. Halen karayolu minivan servisiyle taşınan kargoları daha rekabetçi fiyatlarla hava yoluyla taşıyacağız ve kapıdan kapıya teslim edeceğiz. Maliyet yönünden ekonomik olacak bu hizmet müşterilerimize hız kazanmıştırracak. Başlangıçta dört Avrupa ülkesiyle çift yönlü başlamış olacak bu hizmeti, ileride tüm Avrupa ülkelerine yaymayı hedefliyoruz” dedi.

“Bursa Yenikent Havalimanı’ndan da hizmet vereceğiz”

Öte taraftan Bursa Yenikent Havalimanı’ndan da kargo operasyonları önümüzdeki günlerde başlayacak. Bursa tecim ve endüstri Odası (BTSO), Yenişehir Havalimanı’ndan kargo taşımacılığının başlaması için BTSO Lojistik AŞ isminde bir şirket kurdu. Nisan ayında MNG Hava Yolları ile Bursa’dan Avrupa ülkelerine haftada iki gün taşımacılık gerçekleşecek. Yıllardır atıl vaziyette kalan Bursa Yenişehir Havalimanı’nın kargo operasyonlarına açılması projesine ciddi destek verdiklerini belirten Türel, “Yenikent Havalimanı’nın kargo uçuşlarının başlaması son derece sevindirici. Marmara, Ege ve İç Anadolu bölgesindeki sanayicilere büyük fayda sağlayacağını planladığımüz bu proje, Bursa merkezli bir şirket olarak bizi de çok heyecanlandırdı. Hızlıca harekete geçerek Yenişehir Havalimanı’nda ofisimizi açtık ve bir personelimizi görevlendirdik. Buradaki operasyonların başarılı ve sürdürülebilir olması için çok çalışacağız” değerlendirmesini yaptı.

“Otomotiv sektörü için Avrupa ve Bursa içinde köprü olduk”

Bursa merkezli olarak kurulduklarını, ancak çok kısa zamanda yerel firma olmaktan çıkarak ulusallaşma yolunda ilerlediklerini belirten Sinan Türel, 2017 senesinde otomotiv sektöründeki önemli kurumlarla yaptıkları anlaşmaların büyümelerine katkı sağlamış olduğunı hatırlattı. Türel, “Türkiye’de otomotiv alanında adından söz ettiren büyük müesseselarla 2017 senesinde yüksek hacimli kontratlar imzaladık. Halen devam eden projeler kapsamında Avrupa’da üretilen otomotiv yedek parçaları ve üretim bandı malzemeleri bizim aracılığımızla 24 saatten daha kısa sürede müşterilerimizin fabrikalarına ulaşıyor. Her gün averaj 10–15 ton içinde malzeme Avrupa ve Türkiye arasında taşınıyor. Bu proje taşımaları Lima’nın otomotiv endüstrisinde markalaşmasını sağladı. Müşteriler karşısında bilinilirliğimiz arttı ve bizlere yeni iş kapıları açıldı” diye mevzuştu.

Beş yılda hızlı büyüme kaydetti

Lima Lojistik’in 2013 yılında dört ortak tarafınca kurulduğunu hatırlatan Türel, uluslararası bir şirketin acenteliğiyle sektöre adım attıklarını, 2016 yılından itibaren de Lima Lojistik markasıyla yüzde 100 yerli bir şirket olarak faaliyetlerine devam ettiklerini kaydetti. Sinan Türel, toplam hacimlerinin yüzde 60’ını hava yolu taşımacılığının oluşturduğunu vurguladı. Tüm Türkiye’deki havalimanlarından operasyon yapabildiklerini vurgulayan Türel, 7 Nisan’da tam kapasite faaliyete geçecek olan İstanbul Havalimanı’ndan da müşterilerine hizmet vermeye hazır olduklarını belirtti. Bursa merkezli olarak çıktıkları yolda beş yıl içinde İstanbul, İzmir, Eskikent, Balıkesir, Denizli, Londra ve Bükreş’te ofisler açtıklarını dile getiren Sinan Türel, 38 kişilik satış ve operasyon ekibiyle yeni projeler üzerinde çalışmayı sürdürdüklerini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir